Ciele

 

Ľudia si často kladú dlhodobé vzdialené ciele a nesústredia sa na prítomnosť. Prítomnosť je však tou, ktorá nás vedie k budúcnosti takým spôsobom, akým sa do nej chceme dostať. Dlhodobé ciele nás samozrejme motivujú a vedú, potrebujeme teiž množstvo malých, skromných, každodenných cieľov, ktoré nás budú k našej vysnenej budúcnosti viesť postupne. Najlepším prístupom na ceste k osobnej dokonalosti je zamerať svoju energiu na malé krôčiky, ktoré máte pod kontrolou - zlepšiť svoje schopnosti a zručnosti, sústredenie, konanie, postupy - a pripraviť sa psychicky na to, byť najlepším, akým môžete byť.

Aby ste sa dostali tam, kam sa dostať chcete, mali by ste si stanoviť konkrétne, vecné, každodenné ciele a potom sa naplno sústrediť na ich dosahovanie - vždy jeden krok v jednu chvíľu. Povzbudzujte sa, chváľte sa a tešte sa z dosiahnutia každého krátkodobého cieľa, to vás posunie k cieľom dlhodobým.

Stanovenie konkrétnych denných cieľov ich dosahovanie systematickým spôsobom - to odlišuje tých, ktorí chcú zdolávať výzvy a vynikať, od tých, ktorí to naozaj robia.

Prežívajte zo svojich naplnených cieľov veľké uspokojenie. Dosiahnuť cieľ je proste skvelý pocit, aj keď je to len malý cieľ. Často vám tento dobrý pocit postačí k tomu, aby ste sa pohli smerom k ďalšiemu cieľu. Ak bolo náročné dosiahnuť stanovený cieľ, doprajte si trochu voľna, zmeňte činnosť alebo len tak odpočívajte. Zaobchádzajte zo sebou dobre, pretože si to predsa zaslúžite.

Každý z nás začína s jednou nemennou veličinou - každý deň má 24 hodín! Zorganizovaním svojho času, môžete behom tréningu zorganizovať viac a s väčšou kvalitou. Naplánovať si tréning, stanoviť denné ciele, plniť ich s plným sústredením vám poskytne čas aj na kvalitný odpočinok a ďalšie radosti so života. Pokojne si naplánujte aj nejaký čas na relaxáciu či zábavu, máte na to právo. Verte v súčinnosť kvalitného tréningu, kvalitného sústredenia a kvalitného odpočinku.

Dajte si niekoľko krátkodobých cieľov, na ktorých budete pracovať dnes, zajtra a každý deň. Zaveste si svoje malé aj veľké ciele na stenu ako pripomienku. Nikdy nestrácajte svoj cieľ z dohľadu! Nemáte čo stratiť, ale máte čo získať na ceste za priblížením sa svojmu cieľu. Nikdy nestrácajte svoj cieľ z dohľadu! Ako povedal Fridrich Nietzsche: "Ten kto vie čo chce a prečo, dokáže zniesť takmer každé ako."