Záväzky

 

Aby ste dosiahli svoje ciele a sny, musíte si niekde hlboko vo svojom vnútri zvoliť, že za nimi pôjdete - musíte si dať záväzok, že urobíte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste na ne dosiahli. Musíte si tiež v sebe vybudovať dôveru, že to naozaj môžete dokázať. Ak máte veľké sny a sústredíte sa na svoje každodenné malé kroky na ceste za nimi, podporujete svoju dlhodobú oddanosť svojmu poslaniu, svoje sústredenie, sebadôveru a dôveru vo svoje poslanie.

Aj keď sa vám nepodarí dosianuť svoj vysnívaný cieľ, váš sen o jeho dosiahnutí vás inšpiruje k tomu, aby ste boli omnoho lepší ako ste boli bez neho!

Sny o vynikaní sa často stávajä spomienkami budúcnosti, ktoré čakajú na svoje uskutočnenie u ľudí, ktorí sa rozhodli prelimiť hranice minulých a súčasných skúseností. Sny sa však nestávajú skutočnosťou, pokiaľ ľudia, ktorí ich snívajú, nezačnú jednať spôsobom, ktorý ich na skutočnosť premení. Len málo vecí je nemožných ak ľudia dostatočne silne veria, v možnosti a plne sa sústredia na to, aby ich premenili v pozitívne skutočnosti.

Čo si myslíte, čim to je, že dvaja bežci, vybavení rovnakými fyzickými schopnosťami (pomer rýchlych a pomalých svalových vlákien, reakčný čas, telesné rozmery, aeróbna kapacita...) zabehnú dva úplne odlišné časy? Že jeden sa stane majstrom sveta a svetovým rekordérom, zatiaľ čo druhý je len priemerným bežcom? Odpoveďou je, že iba jeden z nich, je schopný využiť všetko, čo má na úplné maximum.

Sú majstri vo svojej oblasti, ktorí vyšli z vysoko systematických tréningových, či vzdelávacích programov, ale sú aj takí, ktorí prišli z miest a zemí, kde chýba akýkoľvek druh organizovaného systému. Osobná dokonalosť je teda hlavne otázkou viery vo vlastné schopnosti a plného oddania sa svojmu vlastnému rozvoju až potom otázkou podmienok.

Vaša osobná oddanosť k úlohe, ktorú chcete dosiahnuť je niečo, čo si musíte v sebe vyriešiť vy sami. Nikto iný vám nemôže povedať, ako veľmi je niečo pre vás dôležité, to je len a len vaše rozhodnutie. Dosiahnuť osobnej dokonalosti, bez vysokej miery osobného odhodlania je ale nemožné.

Záväzok vykonať kvalitnú prácu je nevyhnutným predpokladom pre vyniknutie v akejkoľvek oblasti a na akejkoľvek úrovni.