Rovnováha (harmónia)

 

Najkrajší dar, ktorý môžete dať sami sebe, je vnútorná harmónia.

Ak si dokážete uchovať zmysel pre rovnováhu a harmínou, môžete dosahovať vysokú úroveň vynikania a zároveň si užívať aj iné časti svojho života.Rovnováha znamená nájsť krásu, vášeň a zmysel v rôznych "láskach" svojho života a prežívať tieto "lásky" každý deň a pri každej príležitosti. Nájsť rovnováhu neznamená vyčleniť si na všetko rovnaký čas, ale vyťažiť čo najviac z času, ktorý máte a naplno sa zapojiť do každého zážitku. Ak si chcete zachovať či obnoviť harmóniu vo svojom živote, rešpektujte rôzne životné "lásky", užívajte si jednoduché radosti, buťe hraví, vychutnávajte si chvíle uvoľneného spojenia s ostatnými, urobte si zvláštne chvíle len pre seba a uvedomte si, že ste milované a hodnotné ľudské bytosti bez ohľadu na vaše výkony.

V živote sa určite z času na čas nevyhneme preťaženiu. Keď sa to stane, zrazu nás zachváti pocit, ako by nás niečo ťahalo mnohými smermi naraz. Je to chvíľa, kedy strácame svoj pocit vnútornej harmónie a dovoľujeme veciam a okolonostiam, aby nás obťažovali, napriek tomu, že v čase vnútorného pokoja, by sme si ich ani nevšimli.

Aby sme dokázali rozpoznať chvíle, kedy naše telo a myseľ vychádzajú z rovnováhy, musíme sa naučiť počúvať svoje pocity. Ak vás rušia veci, ktoré sú vám normálne ukradnuté, ak ste napätí, rozrušení, plní negatívnych pocitov, fyzicky vyčerpaní, nesústredení alebo bez motivácie, pravdepodobne váš organizmus pociťuje preťaženie. Vaše telo, vaša myseľ aj vaše emócie vám hovoria, aby ste spomalili. Poslúchnite ich! Môžete si tým ušetriť mnoho trápenia. Niekedy stačí krátke uvoľnenie a spomalenie, aby ste sa opäť dokázali vrátiť do pohody. Naproti tomu, ignorovanie vlatného organizmu a nútenie sa do výkonov môže spôsobiť dlhé obdobie negatívnych zážitkov a vnútorného nepokoja. Uznajte sami, či to stojí za to.

Vašim dlhodobým cieľom je svojmu preťažovaniu predchádzať a žiť svoj život s radosťou. Môžete začať žiť svoj život vo väčšej rovnováhe a to hneď teraz.

Rozhodnite sa, že dnešný deň prežijete bez stresu a obáv.

Rozhodnite sa, že ho prežiete bez hnevu.

Rozhodnite sa, že ho prežijete bez preťaženia.

Rozhodnite sa dnes urobiť niečo, čo máte naozaj radi.

Robte niečo, čo máte radi s ľuďmi, ktorých máte radi.

Prežite svoj deň sústredení a úplne zapojení.

Vyberte si deň a prežite ho úplne naplno. Potom si vyberte ďalší a urobte do znova. A znova. Ak budete rešpektovať vlastné potreby osobného priestoru, cvičenia, dobrej stravy, odpočinku, a prostých radostí, urobíte si tým veľkú službu a ľuďom okolo vás veľkú láskavoať.