Scotty Bowman radí

05.01.2014 16:23

Scotty Bowman je vysoko uznávaný tréner, ktorý dosiahol najviac víťazstiev v NHL spomedzi všetkých trénerov v lige v histórii. 1244 víťazstiev v základnej časti a 233 v play-off. Ako hlavný tréner sa stal 9-násobným držiteľom Stanley Cupu s družstvami Montreal Canadiens (5), Detroit Red Wings (3) a Pittsburgh Pengiuns (1). Dva razy dváhal nad hlavu Stanley Cup ako hlavný poradca tímu a dva razy bol ocenený prestížnou cenou Jack Adams Award pre najlepšieho trénera NHL. Je jediným trénerom v histórii amerických súťaží (NHL, NFL, MBL, NBA), ktorý dokázal vyhrať súťaž s troma rôznymi družstvami. Scotty Bowman odovzdáva svoj odkaz hráčom v podobe nasledujúcich troch rád:

1. Prijmite kritiku - Všetky veľké hviedzy dokážu zaobchádzať s konštruktívnou kritikou vo svoj prospech,dokonca dokážu prijať aj kritiku nespravodlivú. Pokiaľ urobia chybu, uznajú ju a urobia všetko preto, aby ju neurobili znova. Človek s hvieznym potenciálom sa nikdy nestane hviezdou, pokiaľ sa postaví trénerovi na odpor vždy, keď ho bude kritizovať, alebo mu ukáže chybu.

2. Nemajte strach zo zlyhania - Keď hviezdny hráč uvidí maličkú medzeru, má odvahu vydať sa do nej pre puk. Nebude sa držať bokom len preto, že má strach, že sa mu to nepodarí.

3. Zachovajte si vyrovnanosť - Najlepší hráči si dokážu zachovať svoju vyrovnanosť aj keď sa objaví výrok rozhodcu, ktorý ide proti nim, hoci aj chybný výrok. Zostanú v pokoji a snažia sa to napraviť, snažia sa ukľudniť seba aj spoluhráčov.