Prežívanie úspechu

 

Pozitívna vizualizácia však okrem zlepšovania techniky a odbúravania stresu dokáže naprogramovať myseľ k podávaniu kvalitných výkonov a v neposlednom rade k úspechu.

Takýto druh predstáv používajú všetci špičkoví športovci. Mnohým slúžia ako príprava pred zápasom, alebo pretekom. Počas svojej cvhílky vizualizácie si predstavujú svoje najlepšie výkony počas konkrétnych zápasov, alebo pretekov. Predstavujú si trate, ktoré majú zdolať, prvky, ktoré potrebujú zvládnuť, alebo súperov, ktorých chcú poraziť. Samozrejme, všetky predstavy vedú v pozitívnom smere a teda v nich prežívajú úspech, čím si svoj kvalitný výkon pravidelne programujú.

Video 1 - príprava pre zápasom - Mike Camaleri (Montreal Canadiens)

Tí najlepší športovci venujú pár minút denne aj svojim najvyšším predstavám o sebe samom a o dosiahnutí svojho vytúženého cieľa. Poväčšine na to využívajú chvíle samoty, kedy vo svojich predstavách takmer realisticky prežívajú svoje sny, rozprávajú sami k sebe, prežívajú pocity neuveriteľnej radosti a vzrušenia. Mnohí si vytrvalým tréningom vizualizácie dokážu svoje sny zhmotniť do reálneho života.